Wiosenne prace gospodarcze w naszym łowisku

Wiosna w pełni, nasze łowisko tętni życiem, zieleń wybuchła w pełni majowymi urokami, samice prowadzą swoje nakrapiane młode, widoki są niesamowite…! Z tego co wiemy też niektórzy myśliwi wymykają się byle poprzebywać chwilę w tej wiosennej aurze;)

…ALE w naszym kole wiosna to również czas wytężonych prac gospodarczych, robota wre, myśliwi zorganizowanymi grupami realizują swoje zadania, które zaplanowane są dość ambitnie przez Łowczego.  Jak dotąd od początku sezonu wykonano i ustabilizowano w ziemi wiele nowych lizawek uzupełnionych solą, ukończono budowę i instalowanie 4 nowych ambon, które są już w użytku przez Kolegów. Stale inwentaryzujemy stan ambon, wysadek, lizawek, paśników i podsypów. Wymieniane lub restaurowane są przestarzałe już urządzenia łowieckie. Wykaszamy nadmiar zieleni wokół nich.

Pomimo kapryśnej pogody utworzone zostały nowe poletka żerowe obsiane owsem lub gryką. Wiązało się to z pracą wielu osób, a włączało takie czynności jak rozrzucanie wapna, oprysk na chwasty, talerzowanie i gruberowanie, siew nasion oraz nawożenie upraw itd. W najbliższym czasie planowane jest też wykonanie nowych podsypów dla bażantów.

Z roku na rok obserwujemy pozytywne skutki naszych prac. Systematyczne zwiększa się populacja jeleni w naszym obwodzie, stabilna i mocna jest populacja saren, dzikiego ptactwa, zajęcy, nawet mimo okazałej ilości drapieżników.

Jak widać wykonanej pracy jest mnóstwo, ale motywacja również nam dopisuje. Cieszy nas powiększająca się liczebność zwierzyny i ogólny dobrostan naszego łowiska. A teraz nagrodzimy naszą pracę piknikiem integracyjnym, czas na odpoczynek i odrobinę przyjemności nad ulubionym stawem w błotnickim lesie. Zdjęcia z imprezy już niebawem 😉

 

Darz bór!

 Więcej zdjęć w galerii

Recent Posts

Start typing and press Enter to search