„Na zającu świat nie stoi”

KILKA SŁÓW O NASZYM KOLE

          Witamy na naszej stronie Koła Łowieckiego „Jeleń” z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim. Obszar naszego obwodu łowieckiego rozpościera się w malowniczym i różnorodnym krajobrazowo terenie Kotliny Kłodzkiej. Jego powierzchnia wynosi blisko 5000 ha, z czego prawie 1000 ha zajmują grunty leśne. Z uwagi na ciekawą architekturę krajobrazu możemy cieszyć się łowiskami o zróżnicowanym charakterze, w zależności od preferencji i bytowania zwierzyny polujemy na polach, łąkach, w lesie, nad wodą, stale mając w tle przepiękną panoramę wschodniej części Sudetów albo pasma Gór Złotych lub Bardzkich.

lokane władze uczestniczące w obchodach Hubertusa Koła Jeleń, Błotnica2017
leśna siedziba naszego Koła wraz z logotypem

          Nasze Koło kultywuje tradycje myśliwskie od 70 lat i zdecydowanie jest to nasz powód do dumy. Koło „Jeleń” składa się z myśliwych reprezentujących różne pokolenia, środowiska, grupy zawodowe, czy sytuacje życiowe, ale zdecydowanie łączy nas wspólna pasja i styl życia, jakim jest szeroko ujęte myślistwo. Zrzeszamy około 40 Członków, a każdy indywidualnie wnosi istotny wkład z uwagi na własne doświadczenia, wiek i zapał łowiecki. Stanowi to nasz potencjał i daje nam możliwość realizowania rocznych planów czerpiąc zarówno z najaktualniejszej wiedzy, założeń i metod pozyskiwania zwierzyny czy gospodarowania łowiskami, ale również tradycji i obyczajów zakorzenionych w tej kulturze. Przykładamy wiele uwagi do walorów etycznych oraz aspektów obrzędowych uprawniania myślistwa.

          Budujemy i wciąż wzbogacamy swój dorobek dzięki poszanowaniu tradycji łowieckich, podtrzymywaniu wspomnień opartych o naszą historię czy po prostu przez wspólną, życzliwą współpracę. Profesjonalizm i wysokie ambicje leżą u podstaw realizacji planów łowieckich oraz gospodarczych. Pozostajemy otwarci i chętnie gościmy myśliwych z sąsiednich łowisk, jak i przyjaciół myśliwych z całej Polski. Sami również włączamy się do polowań w różnych obwodach łowieckich, indywidualnie lub zbiorowo z inicjatywy zaprzyjaźnionych kół. Wspólnie krzewimy lokalnie kulturę myśliwską w najlepszym jej wydaniu.

Hubertus 2017

NASZ ZARZĄD

 • Zdzisław Kril
  Zdzisław Kril

  Prezes Koła JELEŃ

 • ZBIGNIEW GRZYBCZAK
  ZBIGNIEW GRZYBCZAK

  Sekretarz Koła JELEŃ

 • Daniel Sadowski
  Daniel Sadowski

  Łowczy Koła JELEŃ

 • RYSZARD SOWA
  RYSZARD SOWA

  Skarbnik Koła JELEŃ

Start typing and press Enter to search